Martin Skoták

Roman Šindelka

Onřej Zmeko

Dominik Zmeko

První týden v září jsme se začali připravovat na závod požárnické všestrannosti. V našem kolektivu se dalo dohromady také družstvo dorostenců. Letos ,již podruhé, pro kolektiv mladých hasičů uspořádal výbor SDH soustředění na Skalním mlýně. To proběhlo 27.-28. září. I přes deštivé počasí jsme se na soustředění vydali. Měli jsme sraz před hasičskou zbrojnicí, věci jsme naložili do aut a pěšky jsme vyrazili přes Nové Dvory a hrad Blansek na "Skalák". Cestou jsme procvičovali azimuty a topografické značky. Na chatu jsme dorazili za stmívání, ubytovali jsme se, opekli párky u táboráku a začal kulturní program mezi oddíly. Ráno nás opět překvapil silný déšť, museli jsme většinu programu přesunout do chaty. Pouze střelba ze vzduchovky probíhala venku pod přístřeškem. Po obědě se počasí umoudřilo a my vyrazili vláčkem na prohlídku Punkevních jeskyních, spojenou s plavbou na lodičkách. Po prohlídce jsme vyjeli lanovkou na Macochu a poté zpět na chatu. Na závěr jsme hráli několik her a soutěžili mezi oddíly. Večer jsme po sobě uklidili a odjeli domů. Soustředění se zúčastnilo 18 žáků a 8 dospělých.

Za týden jsme si na vleku vyzkoušeli v branném závodu jak jsme připraveni na Plamen. 20. října se ve Velkých Opatovicích konal závod požárnické všestrannosti nového ročníku hry Plamen. Byla veliká zima a když jsme se ráno scházeli ke zbrojnici silně sněžilo. Proto z důvodu špatného počasí zůstali mladší žáci doma. Také byla zrušena štafeta požárních dvojic a nekonal se závěrečný nástup, každý mohl po odběhnutí závodu odjet domů. Umístili jsme se na 16. místě z 37 sborů.

Jarní přípravu jsme letos započali v polovině dubna. Velkým problémem bylo najít vhodný den na trénování, aby se mohli zúčastnit i děti z fotbalového kroužku. Na začátku dubna jsme pomohli s výsadbou stromků do obecního lesa.

První soutěž byla  okrsková 11.5. u nás na hřišti. Soutěžilo se v požárním útoku. Naše družstvo starších se umístilo na 5. místě z 6 týmů, mladší se umístilo na 4 místě z 5. Po této soutěži jsme obměnili náše dva týmy, někteří mladší žáci začali s trénováním ve starší kategorii a nastala připrava na jarní kolo hry Plamen. 24. května se toto kolo pořádalo poprvé u nás ve Vavřinci, na místním hřišti a jeho okolí. Občerstvení bylo v prodejním stánku v parku. Na této soutěži poměřilo své síly 26 družstev mladších a 33 družstev starších žáků, což bylo přibližně 590 dětí. Roli pořadatelů této velkolepé soutěže náš sbor zvládl na výbornou. Soutěžní disciplíny byly: požární útok, požární útok s překážkami CTIF, štafeta 400m s překážkami CTIF a štafeta 4x60m. Umístili jsme se na pěkném 15. místě z 33 družstev. Při vyhlášení výsledků bylo předáno mnoho pěkných a hodnotných cen díky našim sponzorům. IX. ročník soutěže žáků o pohár SDH Vavřinec byl spojen se hrou Plamen a samostatně se již nekonal.

13.6. proběhla u vleku ukázka naší činnosti pro děti z MŠ Vavřinec.

21.6. jsme se zúčastnili soutěže v požárním útoku v Kuničkách. S časem 28,72 jsme se umístili na 5. místě.