SDH Vavřinec

---------------------------------------

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Hra plamen 2008 - 2009

Tisk

V ročníku 2008/2009 bude v kolektivu mladých hasičů družstvo mladších i starších. Vedoucí starších žáků se stává Tomáš Kakáč a Pavel Nečas, mladší žáky trénuje Petra Kovaříková a Josef Vladík nejml. Dorost si nechává Petr Nečas. Výbor naši činnost podporuje.

mladší: starší:

Karel Zouhar

Petr Kakáč

Roman Moravec

Matěj Kadlec

Ondřej Moravec

Michaela Kadlecová

Barbora Machová

Viktorie Zajíčková

Vít Kovařík

Radim Kočí

Lukáš Vágner

Martin Nečas

Roman Šindelka

Onřej Zmeko

Dominik Zmeko

 Začátkem září se tři naši vedoucí zúčastnili školení vedoucích mladých hasišů ve Skalici nad Svitavou. Po absolvování tohoto kurzu jim byo vydáno osvědčení a získaní kvalifikace vedoucích mládeže SH ČMS.

S podzimní příppravou na branný závod jsme začali až koncem září. V sobotu 11.10. jsme na vleku pořádali společný trénink pro obě družstva  žáků. 18.10. se v zámeckém parku v Rájci konal závod požárnické všestrannosti nového ročníku hry Plamen. Účastníme se s mladšímí, staršími žáky a dorostem. Mladší se umístili na 10. místě ze 40 hlídek, starší na 27. místě ze 48 hlídek. Družstvo dorostu se umístilo na 2. místě ze 3 hlídek.V přípravě na jarní kolo nebylo jednoduché zkoordinovat s ohledem na tréninky přípravky a žáků ve fotbale naše tréninky. I přes to se nám podařilo objet 8 soutěží. V půlce dubna jsem začali naplno trénovat s mladšími žákami. První soutěž byla již klasicky okrsková soutěž v Petrovicích, dne 9. května. Sešlo se tam 6 družstev mladších a 4 družstva starších žáků. Náš tým se umístil na velmi pěkném 2. místě.

16. května se uskutečnilo jarní kolo hry Plamen v Doubravici nad Svitavou. Naši žáci ukázali bojovnost a v celkovém hodnocení hry Plamen ročníku 2008/2009 se umístili na 4. místě z 28 družstev.

30. května se konal 10. ročník soutěže žáků o Pohár SDH Vavřinec. I přes nepříznivé počasí se soutěže zúčastnilo 13 družstev. Díky absenci v našem týmu nám nevyšla soutěž podle představ a umístili jsem se na posledním místě. Doma se nevyhrává.

Na další soutěž jsme jeli do Kuniček. Soutěžilo se v požárním útoku a naše družstvo se umístilo na 3. místě. Na závěr školního roku jsme dětem z mateřské školy předvedli úkazku požárního útoku.

4. června jsem se zúčastnili Bukovinského štafetování.  Štafety nám jdou a souboj o první místo s týmem Vysočany až do poslední discipliny je toho důkazem. Poslední úkol sme zvládli na výbornou a odjeli z Bukovinky s prvním místem.

Koncem srpna jsme se zúčastnili soutěže v Šošůvce, tady už se nám moc nedařilo a skončili jsme na 6. místě ze sedmi hlídek.