• Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Hra plamen 2015 - 2016

Tisk

V ročníku 20016-2017 se opět zapojíme do celostátní soutěže hry Plamen. Letos jsme poskládali družstvo mladších žáků a dorostu. Výbor sboru činnost mladých hasičů podporuje. Žáci trénují pod vedením Tomáše Kakáče, Pavla Nečase. a Petr Nečas. Dorost si nechává Radim Kočí.

Josef Závodník

Letošní zahájení sezony bylo pro nás velmi příjemné. Na valné hromadě okrsku Sloup, která se konala 13.února na hotelu Broušek, bylo vybráno naše družstvo mladších žáků, jako nejlepší tým okrsku v loňském roce. Hned v následujícím týdnu jsme zahájili přípravu se staršími žáky a to přípravou na okrskovou uzlovačku. Tato soutěž byla připravena pro jednotlivce v kulturním domě Šošůvky. Po této soutěži jsme si dali ještě na chvíli zimní odpočinek a z tréninkem jsme začali naplno v půli dubna. A to dvakrát týdně. Naše menší doplnili tři nový členové a to Honzík Moravec, Vítek Šamalík a Verča Přibylová. Tréninky byly zaměřeny na štafety a požární útok.

První ostrá zkouška nás čekala na domácí půdě. Sbor reprezentovali jen mladší, s domácí půdou si moc nerozuměli a obsadili spodní část startovní listiny. Následující týden byl ve znamení posledních příprav na okresní kolo hry Plamen. Tato soutěž je vyvrcholením celého jara a je do ní započítáno podzimní kolo. Jelikož se soutěže účastní 10 členné družstvo, postavili jsme jen starší hlídku doplněnou o některé mladší členy. Připravenost z tréninků jsme jeli předvést 14. května do Ostrova. V nabité konkurenci jsme obsadili krásné 13 místo z 34 družstev.

Následující týden jsme do tréninku zapojili opět i mladší žáky. Trénovali jsme vždy jednou týdně s každým družstvem. Do prázdnin se nám povedlo navštívit ještě soutěž v Rájci, Ostrově a Senetářově. Senetářovské závody jsou specifické v pojetí, jako noční soutěž. Na soutěž nás přijelo podpořit i několik fanoušků, kterým děti ukázali, že jsou čím dál lepší. Za zmínku také stojí hojná účast na této soutěži. A to 6 družstev přípravky, 28 družstev mladších a 19 družstev starších. Tím byla jarní část soutěží ukončena. Odpoledne 28. června jsme pro děti připravili zakončení jarní sezony s opékačkou párků a zahájili tak prázdninový odpočinek.

Po prázdninách nás čekal opět náročný program. V září začali platit nové směrnice hry Plamen a čekala na nás nejedna změna v pravidlech celoroční činnosti mládeže.

Činnost probíhala se zaměřením přípravy na závod požární všestrannosti. Tréninky probíhaly dvakrát týdně. V úterý jsme se scházeli v hasičské klubovně, kde jsme procvičovali teorii hasebních prostředků a topologické značky. Ve čtvrtek jsme využili zázemí technických sportů u vleku s nácvikem střelby ze vzduchovek a vázání uzlů. Celá příprava byla zakončena dvoudenním soustředěním ve dnech 27. a 28. září u vleku. Soustředění je již tradicí a za účasti 16 dětí jsme plně procvičili všechny disciplíny očekávaného braňáku. Zpestřením soustředění jsou různé hry, stezka odvahy, kotlíkový guláš s ochutnávkou chilli papriček a také přespání ve společenské místnosti.

První ostřejší zkouška připravenosti nás čekala v sobotu 1. října na okrskovém braňáku v Šošůvce. Trať byla připravená v okolí za hasičskou zbrojnicí. Výsledky pro nás nebyli až tak důležité, ale ukázali naši připravenost na okresní branný závod. Následující neděli se konal okresní závod ve Velkých Opatovicích. Zúčastnili jsme se s 1 hlídkou mladších žáků. Nejmenší bojovali v konkurenci 56 hlídek a patří jim pro jaro průběžné 31 místo. Touto soutěží jsme ukončili letošní soutěžní sezonu. V okresní lize mládeže jsme se umístili s mladšími žáky na 22. místě ze 42 družstev a se staršími na 30. místě z 33 družstev.

Poslední akcí v letošním roce byla zakončená sezony. Dne 12. listopadu jsme vyrazili do Rájce, kde čekalo děti občerstvení a dvě dráhy bowlingu. Nálada byla skvělá a zakončení sezóny proběhlo opravdu skvěle.